Светът на Богове и Герои
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Светът на Богове и Герои


 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Когато срещнах... [Кат и Изабел]
Среща баща-дъщеря.  EmptyВто 17 Мар 2015, 17:00 by Catherine Summurs

» СПАААааМ ! :D
Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 29 Яну 2015, 19:03 by Ploutos

» Sing with me, sing for the year Sing for the laughter, sing for the tear Sing with me just for today Maybe tomorrow, the good lord will take you away /mituna and iris/
Среща баща-дъщеря.  EmptyПет 09 Яну 2015, 19:33 by Ирис

»  Преди да влезеш си намисли съществително
Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 08 Яну 2015, 22:55 by Изабел Болт

» Ship Them -Percy Jackson Game
Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 08 Яну 2015, 22:51 by Mituna

» Кой иска да пишем?
Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 07 Яну 2015, 17:06 by Crystal

» Домът, не се определя според изживяното в него време, а според изживяното в него щастие
Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 07 Яну 2015, 02:12 by Ирис

» Don't close the book, just turn the page.
Среща баща-дъщеря.  EmptyВто 06 Яну 2015, 21:35 by Алек Делгадо

» Търся си...
Среща баща-дъщеря.  EmptyВто 06 Яну 2015, 21:34 by Mituna

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 24, на Вто 02 Юни 2020, 10:13

 

 Среща баща-дъщеря.

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Crystal
Полубог (G)
Полубог (G)
Crystal


Име на героя : Crystal Night
Брой мнения : 16
Join date : 30.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 10 Дек 2014, 21:05

Crystal написа:
Среща баща-дъщеря.  7774663Q

Подрънкването на ключовете накара Кристал да излезе от унеса и да се огледа. Дори не си спомняше как се е прибрала, беше прекалено изморена, за да мисли. Двойната смяна в бара никак не ѝ се отразяваше добре. От всички гледни точки. Косата ѝ беше пропита с аромата на дим, алкохол и секс, дрехите - също. Крис искаше просто да се прибере, да си вземе душ и да се подготви за утрешния ден. Или по-точно за поредния ден. Вратите на асансьора се затвориха зад гърба ѝ и тя се огледа в огромното огледало. Въпреки тежката нощ червилото и не беше мръднало, черният ѝ грим беше съвършен, косата ѝ си стоеше в перфектно състояние, дрехите ѝ изглеждаха както в началото на вечерта. Черни дънки, червен потник и леко кожено яке на раменете ѝ. Колието, с форма на сълза, проблесна леко на светлината и предизвика усмивка на лицето на момичето. Определено не изглеждаше шестнайсет годишна, а всъщност беше точно на толкова. Бяха минали едва три години откакто беше избягала от вкъщи, но нещата се променяха към все по-добро. Ето, вече можеше да си позволи относително нормален апартамент с нещо повече от матрак на пода. Крис излезе от асансьора и отключи вратата, продължавайки да мечтае за дълъг душ и много сън. Лампите сякаш прогориха зениците ѝ, заради тъмнината, в която беше изкарала нощта. Ключовете изтракаха, когато тъмнокоската ги пусна в купата, но друг шум в апартамента привлече вниманието ѝ. В ръката ѝ мигновено се появи кама и само след наносекунда тя разбра какво не е наред в картинката. Тръгна с уверена стъпка към хладилника, вадейки кенче бира от него, докато с другата си ръка продължаваше да държи камата. Обърна се и метна кенчето на непознатия, който си седеше съвсем спокойно на дивана ѝ, след което се зае да си налее чаша водка. Изпи няколко големи глътки и седна до непознатия.
-Кой си ти по дяволите? - Зададе въпроса си съвсем спокойно, докато си играеше с оръжието.
Върнете се в началото Go down
Хадес
Бог
Бог
Хадес


Име на героя : Хадес
Брой мнения : 60
Join date : 08.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 10 Дек 2014, 22:24

Апартаментът беше хубав. Изглеждаше приветлив, въпреки малките си размери, което бе впечатляващо. А и тя беше само на 16, така че не очаквах кой знае какво. Едва ли можеше да си позволи повече от това на тази възраст, но беше хубаво да знам, че може да се грижи сама за себе си. Щеше да й се наложи, защото аз не възнамерявах да се задържа тук или да се правя на грижовния баща. Идеята ми за идването ми беше просто да я изкарам извън равновесие, тъй като да стоиш по цял ден под земята не е особено забавен начин на живот...
"Няма ли нещо по-интересно от проклетата Хъни Бу Бу?! Това е извращение с времето на хората!!!"- мислено вече избеснявах, превключвайки каналите един след друг, когато чух, че някой отваря вратата. Е, беше време да се прибере! Чаках тук вече почти час и търпението ми бе на сериозно изчерпване. Тъмнокоската пусна ключовете в купата на масичката и само след миг забеляза присъствието ми. Но още по-учудващото беше, че с явен непукизъм, отиде да си изкара бира от хладилника, вместо да провери защо, по дяволите, има непознат на дивана й. Е, явно бирата беше за мен. Хванах я, когато ми я метна без предупреждение и с едно рязко движение отворих кенчето.
-Кой си ти, по дяволите?- въпросът й извика усмивка на лицето ми. Все пак беше крайно време да попита защо има непознат в дома й.
- Тук съм, защото имаш нещо мое и си го искам обратно. Уви, не мисля, че можеш да ми го дадеш, така че съм тук, за да те поздравя за отличните резултати в самоотглеждането.- погледнах я, а ироничната ми усмивка не можеше да бъде по-нахална. Бях почти убеден, че ще се опита да ме наръга веднага, след като й кажа истината, затова и следях всяко нейно действие.
Върнете се в началото Go down
Crystal
Полубог (G)
Полубог (G)
Crystal


Име на героя : Crystal Night
Брой мнения : 16
Join date : 30.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 10 Дек 2014, 22:53

Кристал вдигна объркано поглед прехвърляйки наум дали не дължеше пари на някого. По нейно мнение всичко беше чисто, така че нямаше причина някой да идва и да и казва, че има нещо негово. Как по дяволите искаше този тип от нея? Пари? Дрога? През ума и минаха послените няколко дни в бара... Всичко изглеждаше кристално чисто. Беше свила часовника на един тип, но той определено нямаше нищо общо с мъжа стоящ пред нея.
-Добре и какво толкова твое имам? - Крис огледа леко мъжа. Определено не изглеждаше като престъпен барон, скъпо сако, нахакано изражение... Може би член на някоя секта? Явно беше сгрешил вратата... Но все пак явно никак не се притесняваше от оръжието в ръката и. Нито от факта, че момичето беше достатъчно близо, за да пререже сънната му артерия... Или просто не знаеше, че полубогинята е напълно способна да го направи и причината да не се е случило все още е, че след това щеше да и се наложи да чисти. А това определено не беше в кръвта и. Тя надигна отново чашата и го погледна.
-Ако ще ми предлагаш да ядем живи кокошки или да пръскам перушина, за да се освободя от дяволо си сбъркал вратата пич. - Тя сви небрежно рамене и кръстоса крака.
Върнете се в началото Go down
Хадес
Бог
Бог
Хадес


Име на героя : Хадес
Брой мнения : 60
Join date : 08.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 10 Дек 2014, 23:00

Разсмях се с глас при предложението й да се освободи от дявола.
- Всъщност точно затова съм тук. Повярвай ми, аз също бих те накарал и дори принудил да разпръскваш перушина, ако това щеше да ти помогне да се освободиш от дявола, но не мисля, че ще сработи.- срещнах погледа й за миг, отпивайки от бирата. Непукистичното й изражение наистина доказваше, че ми е дъщеря. Вероятно на нейно място аз щях да реагирам по същия начин и това, колкото и да е странно, ме караше да се гордея с нея повече, отколкото това, че оцелява сама.
- А това, което имаш е...- оставих бирата, оглеждайки се театрално. Дори бръкнах в джоба на сакото си, за да проверя дали не е там, но уви- не беше. Вадейки ръката си, я изпънах напред, така че да се здрависам с нея.-...моето ДНК. Приятно ми е. Аз съм баща ти.- усмивката ми беше повече от лъчезарна. Искрено се забавлявах на изражението й и като цяло на ситуацията, която ставаше все по-комична...е, поне за мен. За нея едва ли беше най-забавното нещо, което можеше да й се случи във вторник вечерта, но в графикът ми нямаше нищо за правене днес, така че какво по-добро нещо от това да призная дъщеря си?
Оставяйки шегата настрани за момент, вътрешно бях готов всеки момент да реагирам, ако случайно решеше да пробва нещо глупаво, което вероятно щеше да й коства живота.
Върнете се в началото Go down
Crystal
Полубог (G)
Полубог (G)
Crystal


Име на героя : Crystal Night
Брой мнения : 16
Join date : 30.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 11 Дек 2014, 00:13

Крис го погледна и премигна глупаво. Който и да беше този тип нямаше как да и е баща. Баща и беше гръцки бог. Олимп и дрън дрън, нямаше как някакъв случаен пич оказал се в апартамента и да е баща и. Засмя се тихо и завъртя очи.
-Мда, сигурна съм. Точно ти си баща ми. - Погледа на момичето се плъзна по тъмната му коса, тъмните очи и острата брадичка... Богове, наистина приличаше на нея. Или тя приличаше на него. Или... Очите и се присвиха невярващо. Не можеше да бъде. Просто не. Нямаше как някакъв случаен мъж да се появи в дома и просто да каже "здрасти, аз съм баща ти"... Крис се изправи рязко и го погледна.
-И какво? Появяваш се тук след шестнайсет години и просто ме информираш, че си моят "тати" - Злобата се надигна в гласа и в подкрепа на погледа, който му хвърляше. - Да не би да очакваш да се хвърля на врата ти да ти обесня как цял живот съм те чакала? - Със сигурност беше сбъркал апартамента. Тъмнокоската беше живяла без него достатъчно време, сега вече нямаше нужда от баща. Особено от такъв, който не се беше досетил да я извести за съществуването си толкова много време. Пое си дълбоко дъх и безуспешно се опита да овладее треперенето в ръцете си. С цялата и останала воля хвърли рязко камата към него, завъртайки я във въздуха.
Върнете се в началото Go down
Хадес
Бог
Бог
Хадес


Име на героя : Хадес
Брой мнения : 60
Join date : 08.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 11 Дек 2014, 09:47

Усещах как се изнервя все повече и повече с всяка изминала секунда, но това ни най-малко не влияеше на доброто ми настроение. Отпих отново от бирата си, изпъвайки краката си върху масата, така че да са кръстосани в глезените. Може и да ми беше дъщеря, но това нищо не променяше. Аз бях тук, за да я призная и това беше всичко, което щях да направя за нея. Ако трябваше да съм честен, аз дори не исках дъщеря. Просто майка й беше инатлива като магаре, че ще я задържи.
- Виж, просто изпълнявам задълженията си като грижовен татко. Тук съм, за да оповестя, че си мое дете и това е.- погледнах я, вдигайки безгрижно рамене. Не знам какво точно очакваше от мен, но можех да заложа единия си крак, че нямаше да го получи.
Камата, която метна към мен, се заби в дивана, преминавайки през малките частици черен прах- единственото останало от мен. Появих се отново на един метър от тъмнокоската, облягайки се непукистично на стената.
- Това ли е силата ти? Точен мерник?- погледнах я подигравателно, изчаквайки отговора й.
Върнете се в началото Go down
Crystal
Полубог (G)
Полубог (G)
Crystal


Име на героя : Crystal Night
Брой мнения : 16
Join date : 30.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 11 Дек 2014, 12:01

Кристал впери очи в праха, в който се беше превърнал. Супер, този пич наистина беше Бог. И явно наистина и беше баща, съдейки колко приличаше на него. Момичето го погледна кисело и отиде до дивана, за да си взема камата. Дори не можеше да намушкам глупака. Очите и се спряха на лицето му и се засмя.
-Не тати, не е това. Суперсилата ми е свърх самоконтрол, когато трябва да се разправям с натрапници в дома ми. - Крис му метна иронична усмивка. Вероятно очакваше да се метне щастливо на врата му и да го попита дали може да му казвам "тати". Е, този тип определено не беше някой, който да поканиш на Деня на Благодарността или да заведеш в училище на деня на професиите. И определено не му отиваше да го нарича "тати". Крис се облегна на вратата и раздвижи леко врата си.
-Добре и кой си ти все пак? Бога на праха? Ще трябва ли да чистя след теб? - Мислите и се блъскаха в глава още отказвайки да приеме, че този мъж се беше изтърсил в дома и, за да я признае. Беше имал шестнайсет години, за да го направи, например през краткия и период в лагера на Нечистокръвните. Или докато втория и баща я тормозеше.
-Така и не разбрах от къде това твое огромно желание да ме признаеш? Поне подарък не ми ли носиш, татенце?
Върнете се в началото Go down
Хадес
Бог
Бог
Хадес


Име на героя : Хадес
Брой мнения : 60
Join date : 08.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 11 Дек 2014, 14:45

Засмях се иронично, следейки изражението й. Макар да се опитваше да бъде непукист, й личеше, че в момента ме мрази...ама много. Е, не очаквах това да се промени в близкото бъдеще, освен ако бащата-мечта за нея не беше някой, който пет пари не дава за щерка си.
- Да, точно затова съм тук. Реших да ти се реванширам с евтин подарък, купен от най-близката бензиностанция, с който да изкупя вината си за изминалите 16 години. И ако си гледала достатъчно филми, знаеш, че това е напълно възможно.- махнах с ръка, все едно пред мен има магическа топка, и черният прах бавно се оформи в плюшено мече. Играчката беше от тези пухкавите, които децата обожаваха и можех да се хвана на бас, че въпреки че всички ги обожават, дъщеря ми ще иска да го изгори на място, защото е от мен. Подхвърлих й го, а след като го хвана, й изпратих въздушна целувка.
- Честит рожден ден, имен ден, Коледа, Нова Година, Великден и каквото се сетиш.- ироничната ми усмивка отново разцъфна. Боже, беше забавно да й лазя по нервите. Кога ли щеше да ме замери с мечето?
- О, и ако не си се досетила, аз съм Хадес. Съжалявам за отсъствието си през последните 16 години, но когато умреш, ще имаме възможността да прекарваме доооста време заедно. Чак ще ти писне.- засмях се леко, отпивайки отново от бирата си. - Наздраве!- вдигнах леко кенчето, срещайки погледа й. Всъщност тя доста приличаше на мен. Момичето, не бирата. Дори можех да поостана малко и да проявя малко повече загриженост за нея. Но съдейки от реакциите й до този момент, тя вероятно щеше да си прегризе сама вените, отколкото да ми позволи да й помогна с нещо.
Върнете се в началото Go down
Crystal
Полубог (G)
Полубог (G)
Crystal


Име на героя : Crystal Night
Брой мнения : 16
Join date : 30.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyЧет 11 Дек 2014, 20:38

Крис стисна мечето и погледна към "баща си".
-О, какъв приказен подарък... Това наистина е най-невероятната компенсация на факта, че си пълен боклук. - Очите и светнаха гневно и тя отпи голяма глътка водка направо от бутилката до себе си. Още не можеше да проумее факта, че някой просто се изтърсва в дома, за да развява факта, че и е баща. И че го е нямало шестнайсет шибани години. Крис го погледна отново и окъсна главата на плюшенето мече в ръцете и. Торса полетя към Хадес.
-ТОВА ЛИ Е ИЗВИНЕНИЕТО ТИ, ЧЕ ТЕ НЯМАШЕ ШЕСТНАЙСЕТ ШИБАНИ ГОДИНИ? ТОВА? ЕДНО ГЛУПАВО ПЛЮШЕНО МЕЧЕ? - Момичето беше прекалено ядосано, за да може да осъзнае, че крещи не на кой да е, а на владетеля на подземнното царство, който вероятно можеше да я изпепели само с поглед. Или го осъзнаваше и просто ни най-малко не я интересуваше. Макар идеята да прекара вечността с "баща си" да и беше повече от противна.
-Е, знаеш ли какво... Поне вече нямам желание да се самоубия. Само от мисълта да бъда край теб ми прилява. Татенце. - Кристал се усмихна иронично и го замери с главата на мечока. - Поне името ми знаеш ли? Татенце?
Върнете се в началото Go down
Хадес
Бог
Бог
Хадес


Име на героя : Хадес
Брой мнения : 60
Join date : 08.11.2014

Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  EmptyСря 31 Дек 2014, 18:18

Засмях се на реакцията й, след като мечето се оказа в ръцете й. "Е, това мина добре. Можеше и по-зле да е."- вметнах наум и продължих да я съзерцавам, изучавайки поведението й.
- Виж какво, имам си и други отговорности, освен да дундуркам цялата си челяд. Ако това ще те успокои, по-голяма част от братята и сестрите ти също не знаят кой е баща им.- вдигнах непукистично рамене, хващайки главата на мечето. Вече показваше склонностите си към жестокост и насилие, личеше си, че ми е одрала кожата не само външно.
- А и ти не ми даде повод да те обява по-рано. Какво си направила с живота си до този момент? Работиш в бар? Пиеш? Свършила ли си нещо полезно като цяло?- вдигнах една вежда с ясната мисъл, че в момента бавно, но сигурно й лазя по нервите. - Имаш ли поне един подвиг, който би ме накарал да направя това по-рано?- поклатих глава, а на лицето ми се възцари гримаса. В момента сипвах сол в раната, дълбана с години, но ако се замислеше, щеше да разбере, че съм прав. Другите противни геройчета поне правеха нещо полезно. Въпреки факта, че стояха в Лагера, те се обучаваха, използваха дарбите си и от време на време всъщност обслужваха божествени "поръчки", ако можех изобщо да ги нарека така. Не веднъж Хермес или брат ми Посейдон бяха пращали петима или шестима от тях на "важна мисия", за да оправят грешките им. Оползотворяваха времето си и това малко или много ни караше да ги признаем за свои деца. А това шестнадесетгодишно момиченце всъщност се опитваше да дълбае своя собствен път, но това съвсем не беше гениална идея от нейна страна.
- Не меразбирай погрешно, знам, че така оцеляваш, но това, коетоп равиш е абсолютно и стопроцентово...безполезно.- стрелнах я с яден поглед, продължавайки да крача из стаята. Преди малко несъзнателно бях започнал да го правя, ядосан както на нея, така и на себе си. Всъщност бях тук, за да й кажа, че е разочарование. За тези 16 години няколко пъти се бях сещал за нея, но при всичките ми визити, резултатите бяха трагични. "Уау, някой се опитва да бъде съвестен бащичко. Колко сладко!"- вътрешно осъзнавах, че с присъствието си единственото, което постигам, е да я дразня, но....така и така днес нямах много работа. Мъртвите щяха да си бъдат мъртви и утре, а един ден е нищо, сравнен с вечността, която ги очаква.
- Така че искам да ти предложа нещо.- заковах се на място, срещайки очите й. Тя беше повече от бясна, но това ни най-малко не ме безпокоеше. - Ако приемеш, ще се наложи да зарежеш всичко, което познаваш до този момент, но ще получиш мечтания живот за всеки герой. Ще можеш да устроиш живота си както и където поискаш, без да ти се налага да се съобразяваш със смъртните или с техните глупави финансови проблеми. Никое чудовище няма да те закача, защото ще е неспособно да улови миризмата ти. И ще можеш да си живееш спокойно.- говорех бавно и примамливо, а в очите ми проблясваха пламъчета(буквално). - Какво мислиш? Съгласна ли си да се измъкнеш от това съществуване ден за ден?- усмивката ми наруши създалото се напрежение и аз зачаках отговора на дъщеря си.

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Среща баща-дъщеря.  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Среща баща-дъщеря.    Среща баща-дъщеря.  Empty

Върнете се в началото Go down
 
Среща баща-дъщеря.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светът на Богове и Герои :: Минало/Бъдеще :: Минало-
Идете на: